Můj příběh

Miluju jógu, díky ní jsem poznala do hloubky své tělo i mysl. Cyklická jóga mi však dala příležitost prozkoumat také svou ženskou duši. S radostí předám toto poznání i vám, abyste se i vy cítili v souladu se svou ženskostí.

Dnes naslouchám svému ženskému tělu, intuici a touhám mého srdce. Díky tomu se mi daří žít v souladu sama se sebou a s přírodou. Na své cestě si plním neuvěřitelné sny a daří se mi mnohem lépe a trpělivěji čelit výzvám života. Teď si můžu úžívat jízdu na vlnách svého ženského cyklu.

Dříve tomu, ale tak nebylo, byla jsem totiž “hodná holčička”.

Plnila jsem očekávání rodičů, partnerů, zaměstanavatelů, společnosti. Dělala jsem věci proti sobě. Říkala jsem “ano” i když jsem myslela “ne”. Můj život byl plný “měla bych”. Chodila jsem na schůzky, i přestože jsem cítila svíravý pocit v žaludku. Byla jsem ve vztahu, i přestože jsem se každý den probouzela s bolestí břicha a hroznými starchy z budoucnosti. Všechno v mém životě se pohybovalo v obrovských vlnách, buď jsem zažívala slzavé období smutku a úzkosti nebo období výkonu na 120% takové “veverky z Doby ledové”, která se honí za svým oříškem.

Hluboko uvnitř jsem cítila, že to takhle nechci, že chci žít život v harmonii a že se nechci nechat semlít každým problémem, který do mého života přijde. Věděla jsem, že nechci být jako ovce ve stádu. Navštěvovala jsem různé seberozvojové semináře, kurzy a konzultace, ale tušila jsem, že je potřeba jít hlouběji a ponořit se do sebe. Toužila jsem po naplňujícím životě podle svých snů.

V roce 2011 jsem udělala jedno z nejdůležitějších rozhodnutí svého života. Sbalila jsem batoh a odjela na 6 měsíců do Indie.  

 311917_1923699777734_438354_n Děti v mulbecké vesnici v podhůří Himalájí jsem učila dramaťák

295976_1923698497702_6624553_n

 S ladackýma babičkama jsme vyměňovaly sušené meruňky za Hašlerky.

 

Indie se pro mě stala bránou k sobě samé a to především díky józe. Cestovala jsem, poznávala novou kulturu, lidi, přírodu a především sama sebe.

Důležitý okamžik nastal v době, kdy jsem studovala jógový lektorský kurz v ašrámu v indické Rishikeshi. V té době jsem dostala do rukou knihu Cyklická žena od Mirandy Gray. A najednou to všechno do sebe zapadlo. Jako poslední kousek puzzle do krásného obrazu. A v tu chvíli jsem pocítila důležitost naslouchání svému tělu. Možná už jsem to slyšela několikrát před tím, ale až v tu chvíli mi to začalo dávat jasný smysl. Jóga nás učí respektovat a vnímat své tělo i mysl stejně tak, jako nás k tomu vede naše ženství.

10730801_713108322099689_9113874763583166224_n Studium v ašrámu v Rishikeshi

10881545_793602500702769_4287530531892550445_n

Meditace na břehu posvátné řeky Gangy

 

Začala jsem to zkoumat na sobě. Zjistila jsem, že mám 4 fáze cyklu se specifickou energií, kterou jsem najednou dokázala lépe pochopit. Začala jsem intenzivněji naslouchat svému tělu a velmi mi v tom pomohla jóga a různé relaxační praktiky. Začala jsem své emoce respektovat a nepotlačovat je. A také jsem upravila svou jógovou praxi stejně jako ostatní režim svým opravdovým potřebám. Zjistila jsem, že prostě nemůžu a ani nechci podávat stále 120% výkon. Neskutečně se mi ulevilo. Pochopila jsem, že je v pořádku být unavená, je v pořádku odpočívat, je v pořádku říct si o pomoc.

Pochopila jsem, že moje cykličnost je dar. Jednotlivé fáze mi nabízí cestu prozkoumat potenciál i stíny ženství. Rozhodla jsem se jim otevřít, na místo toho, abych je ignorovala. A tato cesta mě dovedla k větší pohodě, klidu a spokojenosti.

Po návratu domů jsem vedle svých lekcí Hatha jógy začala vést i kurzy Cyklické jógy. Měla jsem obrovskou touhu se o toho poznání podělit dál. Sdílet kouzlo našeho ženského cyklu, oprášit ženskost a témata jako je menstruace, relaxace a uvolnění. Vznikly tak otevřené lekce, minikurzy a víkend v souladu. Vidím, jak jsem se na své cestě díky Cyklické jógy posunula já i mé klientky, a proto jsem velmi vděčná za to, že mohu Cyklickou jógu posílat dál.