fbpx

Obrovská síla ženského spojení – Ženy ženám!!!

19.6. 2018 Alice Mičunek 2803x 0

Když něco krásného skončí, něco překrásného opět začne. Ráda bych s vámi sdílela svou cestu v projektu Ženy ženám jednu důležitou kapitolu mého života, bez které bych dnes nebyla tady a teď taková jaká jsem.

Na začátku byla spousta otázek, touha dozvědět se, pochopit a sdílet. Hledala jsem odpovědi, které jsem nedostala ani ve škole, ani doma. Toužila jsem po objasnění věcí, které mi vrtaly hlavou a na které se upřímně ptala moje duše. Chtěla jsem jít do hloubky a přála jsem si udělat si jasno. A na mé cestě jsem získala mnohem mnohem víc.

Projekt Ženy ženám jsem začala sledovat v roce 2014. Hltala jsem články, inspirovala jsem se skrze videa a obdivovala jsem ty moudré ženy, které mě motivovaly skrze své příběhy a zkušenosti. Když jsem byla v zahraničí, vždycky těšila na nový zajímavý mail, za který jsem byla vděčná. (A přišlo mi jich přes 600!)

Na své cestě jsem musela jít sama, ale cítila jsem tu podporu (byť virtuální) v zádech. A tak jsem sbírala zkušenosti, nacházela odpovědi, cvičila jógu a meditovala. Četla jsem, nacházela jsem. A když jsem se pak vrátila ze svých cest domů, věděla jsem. Věděla jsem, že chci žít život podle svých snů, že si přeji radovat se, být sama sebou a učit jógu. Jak velký podíl na tom měly ŽŽ nevím, ale vím, že měly. Skrze tu atmosféru, která okolo panovala, jsem dostala možnost vejít do vědomého ženského světa.

Získala jsem také odvahu. Pamatuji si, jak jsem jednou v Brně potkala tu nádhernou a inspirativní ženu – Alici Kirš. Procházela ulicí s elegancí hodnou dámy. Měla nádherné šaty s odhalenými zády. Byla překrásná. (Já jsem si ten den navlíkla rifle a tričko, ani řasenka, ani upravené vlasy.) Cítila jsem se zahanbeně, porovnávala jsem se, ALE…! Věděla jsem, že důležitější jsou naše činy, ne to, jestli si zrovna ten den upravím vlasy. A tak jsem Alici napsala mail a pozvala jsem ji na svůj kurz Cyklické jógy. Přijala. A tak začalo něco víc než jen spolupráce.

Po kurzu mě Alička požádala o individuální lekce, a tak jsem měla možnost inspirovat ji i jejího manžela skrze jógu. Dva roky jsme si dopřály nádherná setkání, která byla propojující a která mi pomaličku rozkrývala, jak silnou a zároveň jemnou ženou Alice je. Bylo mi obrovskou ctí stát se také součástí lektorského týmu a šířit myšlenky Cyklické jógy do světa prostřednictvím klubu ŽŽ. Byla jsem vděčná za to zažít úžasnou atmosféru Ženy ženám živě. A jsem neskutečně ráda, že jsem mohla poznat řadu úžasných žen a projektů. Jsem šťastná, že jsem mohla být součástí.

Možná, kdybych tehdy neměla tu odvahu a nenapsala mail, přišla bych o důležité setkání v mém životě a o krásné přátelství, které teď mám. Přišla bych o možnosti, které jsem díky ŽŽ získala. Třeba by má cesta k vytvoření online programu Cyklické jógy byla mnohem delší.

Co jsem se díky Ženy ženám naučila?

  • otevřela jsem se vědomé ženské síle
  • získala jsem odvahu
  • pochopila jsem, že věci nemusí být, jak se na první pohled zdají
  • zažila jsem nespočet AHA momentů
  • přesvědčila jsem se o tom, že ženská síla je SÍLA a že ženský kruh je dar

A pevně věřím, že tyto hodnoty jsem se nenaučila jen já, ale tisíce dalších žen, které byly součástí a které doma často možná se slzami v očích četly články, koukaly na videa a cítily, že v tom nejsou samy.

Dnes cítím vděčnost, že jsem mohla být součástí něčeho tak krásného, a že je na čase pokračovat dál. Děkuji! Aličko, děkuji!!!

 

Zdroj úvodního obrázku: Pinterest

Miluju jógu, díky ní jsem poznala do hloubky své tělo i mysl. Cyklická jóga mi však dala příležitost prozkoumat také svou ženskou duši. S radostí předám toto poznání i vám, abyste se i vy cítili v souladu se svou ženskostí. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.