fbpx

Dárky pro jogínku

6.12. 2019 Alice Mičunek 2396x 0

Co takhle dárek, který ladí oku, zahřeje u srdce a zároveň nezatěžuje planetu? Tady je pár tipů. Věřím, že si (pro sebe) vybereš…

Pro akční holku

Znáš ji. Chvilku neposedí a pořád plánuje. Má nádherné sny a je režisérkou svého života. Co takhle diář? Těch krásných jógových je celá řada, tak co třeba Jóga diář od Yoga Day.

Až nakoukneš do tohoto kouzelného obchůdku, rozhodně mrkni i na úžasné upcyklované svíčky. Jsou vytvořené ze skleniček z vetešnictví a navíc se pak dají znovu použít na pití. A jestli máš ráda šperky, tak se tam raději ani nedívej, protože to tě nenechá chladnou. Jsou totiž z minerálů a jejich jednoduchý design je okouzlující.

Pro jogínku najdeš dárek v obchodě Yogashop. Je potřeba nová jógamatka nebo konvička néti? Věřím, že tibetská miska také rozhodně potěší.

Pro Matku Terezu

Tak tohle bude početná skupinka. Neustále o někoho pečuje, je laskavá a člověk se diví, odkud pořád bere energii. Srší z ní láska a na každém kroku rozdává úsměvy. Takže žena, která pečuje o ostatní si zaslouží pořádnou dávku péče o sebe.

Masáž? Rozhodně! Wellness? Ach ano. Znáš takový ráj na zemi jménem Infinit Maximus? Tohle harmonické místo je jako dělané pro odpočinek. Doporučuju vyzkoušet saunový rituál nebo si dopřát koupel v Bali vaně.

Pro novopečenou mámu

Hmm, tak tady to je jednoduché. Věřím, že každá máma si zaslouží čas na sebe, aby dočerpala energii a mohla pak s úsměvem pečovat o ty malé nebo velké draky. Možná si ještě nemůže dovolit vzdálit se na dlouho. Co takhle nadělit dárek v podobě karma jógy, takže taková malá/velká brigáda, která rozhodně rozzáří úsměv na rtech tvůj i obdarované, tady je pár nápadů na poukázku na:

 • vyžehlení obřího koše prádla
 • (vánoční) úklid
 • pečení (cukroví)
 • hlídání dětí
 • velký nákup
 • mytí oken

PS: nezapomeňte zajistit, aby měla milá maminka fakt prostor pro sebe a na chvilku „nic“ nedělala! Některé potřebujou svázat ruce (vím o čem mluvím) nebo alespoň poslat do kavárny s tlustou knížkou v ruce…

Pro knihomolky

Má ráda, jak voní nová kniha. Největší odpočinek pro ni je, když si sedne, zachumlá se do deky a ponoří se do příběhu. Její knihovnička v sobě skrývá samé poklady.

A tady je pár skvostů, které by milovnice knížek a jógy mohla ocenit.

 • Jóga po celý rok od Zuzany Klingrové. Tohle je inspirace na celý rok, jsou v ní totiž jógové sestavy, doporučení na jednotlivá roční období i recepty. A vše podle ajurvédy! Nádhera.
 • Asána jako symbol od Barbory Hu. Dvacet jógových pozic, které vedou k zamyšlení a hlubšímu prozkoumání skrze svou vlastní praxi. Hurá na podložku! Mimochodem…i další knihy od Barbory Hu jsou úžasné, ať už Teorie čarka jógy nebo Jógátky. Doporučuju.
 • Ženství jako dar od Veroniky Lančaričové. Tak tohle je pecka! Tahle kniha je za mě TOP. Veronika pojala ženskou tématiku komplexně, takže se můžete těšit na 13 kapitol. Fakt mě zaujalo, jak dokáže zkombinovat informace z vědeckých studií a zároveň text pojmout velmi osobitě se svým úžasným humorem. Bible pro mladé holky a velká inspirace pro ženy, které už ušly kus cesty.
 • Poznávám se – deník od Eleny Brower. Pořád říkám, že deníky jsou prostě důležité a tento je nádherný. Vede pomocí otázek k zamyšlení. Jako stvořený do postele během menstruace. Jemný, barevný a na krásném papíru.
 • Deník mámy a dcery od Lucie Harnošové. Pokud máš dceru, tak tuhle knihu musíš mít. Je nádherně ilustrovaná a najdeš v ní mnoho inspirace, jak si být blíž.

Pro bohyni

Tak tahle kráska se má fakt ráda. Ví, jak o sebe pečovat a co jí dělá dobře. Ráda hýčká své tělo a ví, že čas pro sebe je to nejcennější. Co takhle ji v tom podpořit?

Znáš bylinkovou napářku? Tak tohle malé domácí wellness je dárek, který doslova zahřeje. Stoličku pro tebe zvládne vyrobit chápající muž (můžeš ho motivovat se slovy, že milování po napářce je další div světa =) nebo jsou stoličky a bylinkové směsi k dispozici přímo v obchůdku od Moniky Valové, která u nás tuhle znovu objevenou techniku šíří.

A pro bohyně mohu nabídnout také online kurz Cyklické jógy. (Jen s dovolením připomínám taky můj výtvor). Takže, jestli chceš nějakou krásku podpořit na její cestě, dárkový poukaz je k mání.

Nádherný projekt Jsem žena jsem bohyně založila Patricie Fuxová. Spolu s dalšími 12 ženami nafotily nádherné fotky slovanských bohyní. Výtěžek z prodeje triček a sebemotivačního diáře jde na podporu 3 projektů pro ženy: Nadaci Veroniky Kašákové, Porodní domy Apodac a Klub svobodných matek. Tak tohle je dárek, který potěší a ještě pomůže.

Pro lesanku

Miluje svobodu a přírodu. Pečuje s láskou o sebe i Matku Zemi. Je trochu nespoutaná, trochu divoká a svá. Vlastně stejně jako naše planeta. Pojmy eco, bio, zerowaste jsou u ní na denním pořádku.

Co takhle zabrousit do obchůdku Maluna. Tam totiž najdeš všelijaké praktické ženské pomůcky. Sháníš (pro sebe) menstruační kalíšek, houbu, látkové vložky nebo menstruační kalhotky? Tím ale nekončíme, co třeba mrknout do sekce kosmetika, ekodomácnost nebo spokojená žena? Najdeš tam třeba látkové odličovací tamponky, ale i lubrikační gely, venušiny kuličky. Rozhodně je z čeho vybírat.

A pro divoženku ještě doporučím obchůdek Kokoza, kde je spousta úžasných surovin na tvoření domácí kosmetiky a ekologické drogerie.

Tak ať dárky udělají radost! A ty máš také nějaký oblíbený jógový/ženský/boho obchůdek? Poděl se s námi v komentáři.

Miluju jógu, díky ní jsem poznala do hloubky své tělo i mysl. Cyklická jóga mi však dala příležitost prozkoumat také svou ženskou duši. S radostí předám toto poznání i vám, abyste se i vy cítili v souladu se svou ženskostí. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Ebook zdarma 7 kroků k uvolnění těla a zklidnění mysli

  Toužíte po tom ztišit se a alespoň na chvilku se zastavit od shonu a povinností? Objevte 7 kroků k uvolnění těla a zklidnění mysli, které vám pomohou na cestě ke svému vnitřnímu klidu.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Instagram