fbpx

Vědomá rozlučka se svobodou

23.6. 2017 Alice Mičunek 6299x 1

Když mi volala ségra, ať si rezervuju jednu květnovou sobotu, říkala jsem jí, že se klidně bez rozlučky se svobodou obejdu. Korunka, šerpa, kalba až do rána a striptér? Přiznám se, že tento způsob rozloučení se svobodou mě nijak nelákal. To jsem však vůbec netušila, co všechno mě čeká. Moje sestřička mě ubezpečila o tom, že mě dobře zná a že se nemám čeho bát. A já jsem jí důvěřovala.

To, co mi ségra s mýma kamarádkama připravila byl nezapomenutelný a výjimečný den. Vůbec jsem netušila co se bude dít, kdo přijde, co budeme dělat…

První úkol zněl:  „Oblékni si něco v čem se cítíš dobře a zapleť si vlasy.“

A dostala jsem první dáreček, nádherný věneček do vlasů. Vyrazili jsme do města a naše první zastávka byla v mém milovaném jógovém studiu Yoga Lokah, kde jsme potkaly moje milé kamarádky a kde jsme taky měly zázemí.
Sešlo se nás sedm. Sedm krásných žen, které tam byly celý den se mnou a pro mě, které si udělaly čas na oslavu a přišly se mnou prožít důležitý přechod v mém životě. 
Další společná zastávka byla má oblíbená kavárna Podnebí. Tak to jsem nečekala.. Vlastní menu!!!??? Úžasný pan majitel ve spolupráci s mou nejlepší sestřičkou, připravili speciální snídaňové menu jen pro nás. Tak ráda jsem viděla moje milé holky, najednou všechny po kupě. Konečně se mohly poznat i dohromady. Šampaňské? No tak to je pecka.
Anetka hlásí: „Hmm, šampaňské jsem už dlouho nesnídala.“
Dostávám nádhernou kartičku s mandalou a s rolí ženy, bude jich 17, vím a znám, protože byly vytvořeny za základě inspirativní knihy od úžasné ženy. Na každé kartičce je vzadu vzkaz od důležitých žen v mém životě a tak i přesto, že tam s námi ten den nejsou, jejich podporu i tak cítím.
Naše další cesta vede do welness. Jako taxíkem??!! Cítím luxus, který si jinak nedovolím. Taky trochu bojuju s tím, že holky všechno platí a já nemám, jak bych jim to oplatila. Jsem ráda, že sauna a vířivky jsou vlastně skvělým uvolněním i pro holky. A začínám chápat..

„Ony to dělají, pro tebe Ali, bezpodmínečně, protože jim to dělá radost, kdyby nechtěly, neudělají to, přijmi to a užívej si.“

Další zastávka na vynikající oběd a pak odpočinkový piknik v parku. Ségra má ten den pro nás tolik překvapení, že se nestačím divit. Dalším je třeba dopis, který máme napsat samy sobě, ženě kterou budeme za 5 let. A tak se těším, až se setkáme za 5 let a naše slova si přečteme.
Vracíme se do našeho útočiště v Yoga Lokah. Jednou z rolí ženy je Žena milující a tak dostávám za úkol opečovat holky lekcí jógy. Jak ráda!

Přichází večer a s ním i ztišení a intimnější atmosféra. Holky zapalují svíčky a pouští příjemnou hudbu. Hanička o nás pečuje úžasnou meditací, která nás vede k odpuštění si a k připomenutí si, co je naše ženská podstata.

Holky mi pak dopřávají něco neskutečného, masáž. Masírují mě všechny najednou, cítím se jako bohyně! Svou láskyplnou péči ještě doplňují nádhernými slovy…“Jsi krásná. Jsi ta nejlepší manželka. Máš sílu na všechno, co si přeješ. Jsi nádherná…“ Cítím se jako znovuzrozená.

Pak mě zvou holky k našemu hlavnímu programu našeho dne. Nevěřím, co by mohlo být ještě silnější? Vstupuju do místnosti, kde holky stojí v kruhu mezi svíčkama. Čekají na mě. Sestřička mi vysvětluje rituál, který mě čeká. Čeká mě vědomý přechod od ženy-snoubenky k ženě-nevěstě. Lenička mi snímá věneček z hlavy a rozplétá mi vlasy. Každá z žen mě pohladí po tváři, s vděčností přijímám jejich požehnání. Dostávám čas a znovu objímám všechny mé milé, cítím obrovskou vděčnost. Jakmile jsem připravená, dostávám bílou stužku, jako symbol bílého čepečku, díky kterému se ze mě stane mladá paní.

Vím, že jsem připravená. Jsem připravená stát se manželkou a vstoupit do nové etapy společného života.

Uvědomila jsem si, jak tento rituál, který mi holky vytvořily přímo na míru, byl neskutečně důležitý. Jak je to velký okamžik v mém cyklu ženy. Jsem šťastná, že byl prostor pro vědomou přípravu a změnu. A bylo to překrásné rozhodnutí stát se nevěstou a vykročit do nové etapy života právě takhle.

Co mě na celém dni dostalo?

 • Nečekala jsem, že rozlučka může být rituál. (I když jsme v to tajně doufala).
 • Užila jsem si čas s mýma milovanýma kamarádkama i bez opíjení, zvracení a opice na druhý den. (A myslím, že to ocenily i ony.)
 • Saunový mistr ve welness byl rozhodně lepší než striptér. (Alespoň holky to říkaly).
 • Rozhodně jsem ocenila, že jsme nikam nespěchaly.
 • Byla jsem ráda, že se holky konečně poznaly i navzájem, protože jim o nich stejně pořád vyprávím.
 • Vážím si času a energie, kterou mi holky daly a moc se těším, až se ony jednou budou loučit se svobodou.
 • Shodly jsme se na tom, že takovéhle hýčkání by nemělo být jenom v těchto speciálních dnech, ale mnohem častěji.
 • Když jsem večer vstoupila do kruhu žen, cítila jsem obrovskou pokoru a vděčnost.
 • Když jsem z toho kruhu vystoupila cítila jsem se připravená na svatbu, na společnou cestu, na manželství.
Obrovské poděkování patří mé milované sestřičce Silvii za to obrovské naladění, důmyslnou organizaci a pečlivou přípravu. Obrovské poděkování patří také všem ženám, které se mnou tento výjimečný den prožili. Holky, děkuji, je to zážitek na celý život.
Ze srdce díky také: 
Yoga Lokah velké díky Naděnce Brzobohaté za poskytnutí nádherných prostor
# Alici Kirš za nádhernou inspiraci nejen v podobě knihy 17 tváří ženy
# Café Podnebí za originální svatební menu
# Infinit Maximus za úžasný prostor k relaxaci
# Soul Bistro za vynikajicí oběd
# Božský kopeček za osvěžující vegánskou zmrzku
# Mandalime za nádherné kresby a mandaly
Miluju jógu, díky ní jsem poznala do hloubky své tělo i mysl. Cyklická jóga mi však dala příležitost prozkoumat také svou ženskou duši. S radostí předám toto poznání i vám, abyste se i vy cítili v souladu se svou ženskostí. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře
 1. Nela napsal:

  Krasaaa…podle uzasneho a prociteneho popisu se uplne dokazu vzit do te situace 🙂
  Shodou okolnosti jsem nedavno byla na rozlucce se svobodou kamaradce…tato akce se odvijela presne ve stylu alkohol, ruzove serpy a skoro stripter…cely vecer jsem se citila nejak ne ve sve kuzi a az nyni mi dochazi proc….
  Holt clovek si musi uvedomit a hlavne priznat, ze uz ho nenaplnuji ty veci,co driv.
  Dekuji za napsani a zverejneni tohoto clanku a tim poslani trochy te ciste zenske energie.
  N.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.